Rezultaty opisz w powiązaniu z celami Kampanii, które opisałeś/aś wcześniej. W tym polu pokaż także jaki wpływ miała Kampania na:
Jeśli posługujesz się wskaźnikiem ROI, opisz sposób jego wyliczenia. Podaj wyniki badań potwierdzające efekty Kampanii. Jury doceni porównanie wskaźników z Kampanii ze średnią rynkową danej kategorii.
Podaj czas trwania Kampanii.
Podane w zgłoszeniu założenia i rezultaty powinny odnosić się do wskazanego czasu.
Przypominamy, że zgłoszone mogą zostać tylko Kampanie, które były emitowane na terytorium Polski w okresie od: 1 kwietnia 2023 r. do 30 czerwca 2024 r. Emisja zgłoszonych Kampanii mogła rozpocząć się przed 1 kwietnia 2023 r. lub skończyć po 30 czerwca 2024 r., jednakże w każdym przypadku zasadnicza część komunikacji związanej z Kampanią musiała być prowadzona w okresie od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r
Jeśli opisywana Kampania była częścią większej Kampanii lub jej etapem, zaznacz to wyraźnie w uwagach oraz sekcji rezultaty/realizacja i sekcji media mix.
Uwaga: bez załadowania grafiki „one pager” Kampania nie zarejestruje się w systemie zgłoszeń.
W materiale należy zawrzeć w formie graficznej najważniejsze, najciekawsze informacje dotyczące Kampanii
Ogólne wytyczne:
Wybierz odpowiednią kategorię. Prace zgłoszone w jednej kategorii, można zgłosić również w innych. Jurorzy oceniają zgłoszone Kampanie przez pryzmat danej kategorii. Upewnij się, że wybierasz najlepszą kategorię, a opis Kampanii jest do niej dostosowany. Nie kopiuj identycznych treści zgłoszenia w różnych kategoriach.
UWAGA WYJĄTEK!
Kampanie zgłoszone w kategorii “MIXX for Good Purpose” nie mogą być zgłoszone w innych kategoriach.
Limit budżetu całkowitego Kampanii zgłoszonych w kategorii “Limited Budget” to 50 tys. zł netto.
W tym przypadku należy obowiązkowo potwierdzić całkowity budżet kampanii zaznaczając checkbox.
W tym polu wpisz nazwę Kampanii. Wpisany tytuł nie będzie potem zmieniany i będzie używany w całym procesie oceny oraz podczas wszystkich podsumowań, ogłoszenia nominacji, a także podczas Gali. Zostanie umieszczony na statuetkach, wyróżnieniach i w Casebook’u IAB MIXX Awards 2024.
Tytuł powinien być jasny i czytelny dla Jury. Unikaj tytułów i haseł rozpoznawalnych tylko dla zgłaszającej organizacji lub Klienta.
Zalecana liczba znaków w nazwie Kampanii nie może przekraczać 60 znaków ze spacjami.
Podaj nazwę Klienta, dla którego realizowana była Kampania. Precyzyjne określenie nazwy Klienta pomoże w ocenie zgłoszenia oraz we właściwym skompletowaniu jury oceniającego kampanię.
Podaj nazwę Klienta w formie, która będzie używana w kolejnych etapach konkursu, a w przypadku nominacji lub nagrody będzie widniała na statuetkach, wyróżnieniach i w Casebook’u IAB MIXX Awards 2024.
W przypadku uzyskania nominacji lub nagrody przez Kampanię, Klient może zakwalifikować się do Konkursu na Dokonania w kategorii „Reklamodawca Roku”.
Określ profil Współzgłaszającego. W przypadku uzyskania nominacji lub nagrody przez Kampanię, Współzgłaszający oznaczony w profilu jako „Agencja” lub „Dom Mediowy” otrzyma adekwatną liczbę punktów zgodnie z Regulaminem Konkursu i weźmie udział w Konkursie na Dokonania, w odpowiednich kategoriach „Agencja Roku” lub „Dom Mediowy Roku”.
W tym polu należy wpisać dane do faktury: nazwa podmiotu z uwzględnieniem formy prawnej, adres, numer NIP.
Podaj Jurorom kilka argumentów (maksymalnie trzy), dlaczego Kampania powinna wygrać właśnie w tej kategorii.
Powiedz, czy pomysł na Kampanię jest oryginalny, czy jest to adaptacja globalnej kampanii lub innego projektu. Jury docenia dobrze przygotowane adaptacje.
Podaj poprawne nazwy Współzgłaszających. Sprawdź, czy uwzględniłeś/aś wszystkich, bowiem każdy Współzgłaszający, w przypadku nominacji lub nagrody Kampanii, otrzyma adekwatną liczbę punktów zgodnie z Regulaminem Konkursu i weźmie udział w Konkursie na Dokonania w kategorii „Agencja Roku” lub „Dom Mediowy Roku”.
Wskazane nazwy Współzgłaszających będą używane w kolejnych etapach konkursu, zostaną też wymienione w podanej kolejności w przypadku nominacji lub nagrody oraz będą widniały w podanym brzmieniu na statuetkach, wyróżnieniach i w Casebook’u IAB MIXX Awards 2024
Określ profil Zgłaszającego.
W przypadku uzyskania nominacji lub nagrody przez Kampanię, Zgłaszający oznaczony w profilu jako „Agencja” lub „Dom Mediowy” otrzyma adekwatną liczbę punktów zgodnie z Regulaminem Konkursu i weźmie udział w Konkursie na Dokonania, w odpowiednich kategoriach „Agencja Roku” lub „Dom Mediowy Roku”.
Podaj nazwę Zgłaszającego w formie, która będzie używana w kolejnych etapach konkursu. W przypadku nominacji lub nagrody uzyskanej przez Kampanię, podana nazwa Zgłaszającego będzie widniała na pierwszym miejscu na statuetkach, wyróżnieniach i w Casebook’u IAB MIXX Awards 2024
Opcjonalnie można podać link do strony lub stron, na których Jurorzy będą mogli zapoznać się z egzekucją Kampanii, materiałami kreatywnymi, filmem prezentującym Kampanię i wszelkimi dodatkowymi materiałami wspierającymi proces oceny Kampanii, a których nie udało się zaprezentować w pozostałych polach formularza.
Uwaga! Materiałów nie należy zamieszczać „do pobrania” np. za pomocą WeTransfer z ograniczeniami czasowymi.
Upewnij się też, że ustawiasz odpowiedni poziom uprawnień dla osób spoza Twojej organizacji.
Tu wykaż unikalność wypracowanej kreacji, ale także spójność z marką i założeniami Kampanii. Uzasadnij dlaczego przygotowana egzekucja kreatywna była najlepszym sposobem komunikacji obranej Big Idea. Zwróć uwagę Jurorów na rzeczy najistotniej i nieoczywiste. Jeśli zależy Ci na zademonstrowaniu jakości egzekucji, więcej materiałów możesz zamieścić na końcu formularza, dając dostęp do strony z materiałami dodatkowymi.
Wymień kluczowych członków zespołu, którzy pracowali nad Kampanią (imię i nazwisko, nazwa firmy).
Tu podaj dane podmiotu Zgłaszającego Kampanię, nazwę z uwzględnieniem formy prawnej, adres siedziby, numer NIP.
Cele powinny być wyrażone zgodnie z koncepcją SMART, zawierać kluczowe wskaźniki sukcesu (KPI) oraz planowany ROI. Jury porówna je z informacjami podanymi w polach dotyczących rezultatów.
W tym polu opisz szczegółowo podział budżetu uwzględniając wszystkie kanały komunikacji:
W tym punkcie przedstaw strategię, opisz wypracowany insight, który był podstawą realizowanej strategii, oraz opisz wszystko to, co pozwoli Jurorom zrozumieć i ocenić decyzje oraz wybrane kierunki działania. Wyjaśnij, jak idea kreatywna odpowiedziała na strategiczne wyzwania.
Upewnij się, że w tym punkcie opisałeś/aś:
UWAGA: To pole nie jest obowiązkowe. Jeśli jednak w projekcie zostały zastosowane innowacje to miejsce daje dodatkową możliwość opisania na czym polegała ich przełomowa rola
Dodatkowo możesz wpisać nazwę marki (lub produktu), dla której realizowana była Kampania.
Podaj budżet mediowy/promocyjny netto Kampanii – powinien to być budżet, do którego odnoszą się podane w zgłoszeniu założenia i rezultaty. Jeśli chcesz dodać informację o budżecie produkcyjnym, zawrzyj ją w polu Rezultaty, ROI & realizacja założonych KPI
Podaj jurorom kilka argumentów (maksymalnie trzy), dlaczego Kampania powinna zostać doceniona właśnie w tej kategorii.
Tu wpisz komentarz do czasu trwania Kampanii jeśli np. jej realizacja wykracza poza terminy wskazane w regulaminie
Opcjonalnie można dołączyć krótki film prezentujący Kampanię.
Ogólne wytyczne: format MP4 z kodekiem h.264, waga do 100 MB, rozdzielczość HD lub full HD
W tym polu należy wpisać dane do faktury: nazwa podmiotu z uwzględnieniem formy prawnej, adres, numer NIP.
Podaj imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu kontaktowego – dane osoby odpowiedzialnej za dokonanie zgłoszenia, z którą Organizator będzie w kontakcie w trakcie przebiegu konkursu.